Back
ŁIT Włókiennictwo

Warsztaty – innowacje we włókiennictwie

Nazwa usługi:

Warsztaty - innowacje we włókiennictwie

no. usługi:

29

kategorie:

Włókiennictwo

realizator usługi:

Łukasiewicz - Łódzki Instytut Technologiczny

eksperci realizujący usługę:

Małgorzata Cieślak, Maciej Boguń, Izabela Jasińska, Krzysztof Kostanek, Dorota Kowalczyk, Alicja Nejman, Gabriela Pałucka, Paweł Skórka, Katarzyna Śledzińska, Ewa Witczak, Renata Żyłła

Co?
Usługa umożliwiająca praktyczne zapoznanie się przedsiębiorców z sektora włókienniczego i sektorów z nim powiązanych z procesami opartymi na nowoczesnych technologiach cyfrowych.
Dla kogo?
MŚP z sektora włókienniczego i sektorów pokrewnych.
Co otrzymasz?
 • warsztaty dostosowane do indywidualnych potrzeb przedsiębiorców sektora mśp,
 • materiały pomocnicze,
 • konsultacje z ekspertami.
Opis usługi:
Szkolenie w formie warsztatów, umożliwiające praktyczne zapoznanie się przedsiębiorców z procesami opartymi na nowoczesnych technologiach cyfrowych stosowanych we włókiennictwie. Odbiorcy zostaną przybliżone zagadnienia m.in:
 • e-sizingu
 • wirtualnych przymierzalni
 • automatyzacji nowoczesnych rozwiązań technologicznych
 • wybranych metod badawczych stosowanych we włókiennictwie.
Uczestnicy uzyskają opis procesów opartych na nowoczesnych technologiach stosowanych we włókiennictwie oraz obiektywne i rzetelne konsultacje, dotyczące wdrożenia technologii we własnej firmie. Zakres usługi obejmuje:
 • demonstrację on-line nowoczesnych urządzeń stosowanych we włókiennictwie
 • zapoznanie się z praca skanera 3D
 • uczestniczenie on-line w wykonywaniu badań wybranych właściwości wyrobów włókienniczych oraz analizy i interpretacji uzyskiwanych wyników badań.
Jak bedzie wygladac usługa?
Zajecia warsztatowe przewiduja jednorazowo uczestnictwo do 8 osób. Koncowy zakres tematyczny warsztatów bedzie ustalony w porozumieniu z przedsiebiorca sektora MSP.
Co zyskasz?
 1. Umożliwienie praktycznego zapoznania się przedsiębiorców z procesami opartymi na nowoczesnych technologiach cyfrowych stosowanych we włókiennictwie.
 2. Uczestnictwo w demonstratorach nowych technologii, które pozwoli na wzrost świadomości i wiedzy z zakresu nowoczesnego, ekologicznego, zautomatyzowanego włókiennictwa w MŚP.
 3. Bezpośrednie spotkania z przedstawicielami firm oraz konsultantami z pracownikami Łukasiewicz - ŁIT umożliwią rozwój innowacyjności MŚP związanych z przemysłem tekstylnym.
 4. Umożliwienie wykonywania zleconych badań wyrobów włókienniczych z podglądem on-line dla klienta, pozwoli to na zapoznanie się zleceniodawcy ze sposobem wykonywania badań oraz bezpośrednią konsultację uzyskanych wyników.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Używamy ich, aby stworzyć bardziej osobiste doświadczenie. Jeśli jednak nie czujesz się z tym dobrze, możesz zmienić sposób działania plików cookie w ustawieniach przeglądarki.