Back
Cyberbezpieczeństwo ICsec

Wdrożenie testowe systemu monitorowania sieci przemysłowych

Nazwa usługi:

Wdrożenie testowe systemu monitorowania sieci przemysłowych

no. usługi:

40

kategorie:

Cyberbezpieczeństwo

realizator usługi:

ICSec S.A.

eksperci realizujący usługę:

Piotr Siwek, Marek Krzyżanowski, Marek Smolik

Co?
Usługa polega na testowym wdrożeniu systemu monitorowania sieci przemysłowych. Usługa realizowana na infrastrukturze przemysłowej klienta.
Dla kogo?
Dla MSP. Usługa dostępna dla każdego przedsiębiorcy zainteresowanego audytem cyberbezpieczeństwa infrastruktury
Co otrzymasz?
Wyniki testowego wdrożenia rozwiązania do monitorowania sieci przemysłowej są prezentowane w raporcie, który obejmuje przede wszystkim:
  • kompletna mapę urządzeń funkcjonujących w sieci przemysłowej OT (asset discovery) na bazie ruchu z sieci pobranego w czasie rzeczywistym,
  • rejestr połączeń pomiędzy urządzeniami funkcjonującymi w sieci przemysłowej (OT) oraz sieci IT,
  • informacje o podatnych urządzeniach w sieci OT oraz wykrytych anomaliach,
  • rekomendacje dotyczące słabych punktów sieci, zmian w konfiguracji sieci, podniesienia poziomu zabezpieczeń w sieci OT, wdrożenia dodatkowych narzędzi zabezpieczających.
Wyniki raportu mogą zostać zaprezentowane na spotkaniu podsumowującym usługę. Klient ma możliwość samodzielnego testowania rozwiązania (test before invest – min. 2 tygodnie) oraz otrzymania raportów zbiorczych przedstawiających aktualny stan sieci na specjalnie dostosowanym dashboardzie. Efektem końcowym jest raport z wdrożenia zawierający rezultaty i podsumowanie z osiągnięcia kryteriów sukcesu
Opis usługi:
Usługa polega na stworzeniu MVP produktu lub usługi i testowaniu w srodowisku zblizonym do rzeczywistego.
Jak bedzie wygladac usługa?
Usługa polega na testowym wdrozeniu systemu monitorowania sieci przemysłowych. Usługa realizowana na infrastrukturze przemysłowej klienta (w sposób całkowicie pasywny). Usługa realizowana jest wg sprawdzonej metodyki i obejmuje kilka kluczowych kamieni milowych:
  1. Wybór i przygotowanie obszaru testowego u klienta, w tym wybór segmentów sieciowych, jakie beda monitorowane w pilotazu, opracowanie scenariusza testów i ustalenie celów testów zakładajacych wygenerowanie kontrolowanych anomalii w celu zademonstrowania konkretnych funkcjonalnosci systemu, ustalenie z klientem kryteriów sukcesu wdrozenia testowego, przygotowanie uzgodnionego schematu konfiguracji i monitorowania w ramach pilotazu w wybranym zakresie sieci klienta.
  2. Przeprowadzenie testów. Instalacja rozwiazania do monitorowania sieci. Uruchomienie trenowania algorytmów ML. Dobór modeli analitycznych. , Przejscie na tryb monitorowania. Zbieranie danych z sieci klienta w czasie rzeczywistym oraz realizacja funkcjonalnosci rozwiazania i scenariuszy testowych.
  3. Przygotowanie raportu, zakonczenie wdrozenia.
Co zyskasz?
Informacje na temat stanu bezpieczeństwa firmy w kontekście zabezpieczenia ruchu sieciowego i monitoringu.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Używamy ich, aby stworzyć bardziej osobiste doświadczenie. Jeśli jednak nie czujesz się z tym dobrze, możesz zmienić sposób działania plików cookie w ustawieniach przeglądarki.